Przedsiębiorstwo Przetwórczo-Handlowe "MALPOL" Stanisław Malicki


Zakres działalności

Zakład Przetwórstwa Pieczarek MALPOL jest firmą zajmującą się przetwórstwem pieczarek i warzyw. Wysoka jakość i standardy , którymi się kierujemy sprawiają, iż smakosze naszych produktów chętnie wracają do nich i polecają je innym. Od lat naszym symbolem jest pieczarka marynowana i sterylizowana. Pojawiła się na rynku jako pierwsza i do tej pory jest najpopularniejszą w swojej klasie. Nasi konsumenci stale po nią sięgają dla jej wyjątkowych wartości, świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia które otrzymaliśmy. Marka Kąkolewo cieszy się zainteresowaniem dużych sieci handlowych jak i indywidualnych klientów. Idąc na zakupy klient jest zapewniony o wysokiej jakości naszych wyrobów.

Głównym rynkiem naszych produktów a w szczególności pieczarek całych i krojonych sterylizowanych pod marką MALPOL są kraje Unii Europejskiej gdzie trafia ponad 70 % naszej rocznej produkcji. Pozostała część produkcji wysyłamy na rynki USA, Canady oraz na wschód. Malpol działa w oparciu o najnowocześniejsze linie technologiczne takie jak: mrożenie pieczarek w ciekłym azocie przy temperaturze – 60 st. czy próżniowe pakowanie i zamykanie opakowań jak i komputerowy nadzór podczas procesu pasteryzacji.


Historia firmy

Zakład Przetwórstwa Pieczarek MALPOL rozpoczęło swoją działalność w 1990 roku. Jako główny kierunek rozwoju zakład objął przetwórstwo pieczarek. W przykładowy skład oferowanego asortymentu wchodzą takie produkty jak: pieczarka sterylizowana krojona i cała w zalewie naturalnej oraz pieczarka marynowana cała z przyprawami w zalewie słodko kwaśnej. Nasze pieczarki zyskują na swojej popularności wśród klientów. Do tego sukcesu na który kumuluje spory bagaż doświadczeń, przyczynia się fakt iż charakteryzuje się ona bardzo szlachetnym smakiem i bogatymi walorami aromatycznymi. Należy także poświęcić uwagę wartości odżywczej która pełni bardzo ważną rolę w żywieniu i spotyka się z coraz większym zainteresowaniem za strony konsumenta.

W trosce o konsumenta przy produkcji naszych produktów nie używamy substancji konserwujących oraz genetycznie modyfikowanych. Jako zakład produkujemy żywność dla szerokiego grona odbiorców zarówno w kraju jak i w innych krajach UE pod marką MALPOL. Firma wprowadziła także mrożenie w ciekłym azocie, które znacznie ułatwia przechowywanie produktu, zwiększa jego trwałość, jednocześnie zapewniając jego walory jakościowe na wysokim poziomie.

Powyższe produkty pakowane są w rozmaite opakowania jednostkowe, należy do nich szeroka gama opakowań szklanych, opakowania foliowe jak i puszki. Jednakże jednym z naszych priorytetów jest zadowolenie klienta, dlatego wszelkie parametry produktu jak i formy jego opakowania jesteśmy zdolni dostosować tak, aby spełnić jego wymagania.

Przedsiębiorstwo Malpol od początku swojej działalności dba o przyjazny kontakt ze środowiskiem, czego efektem jest wybudowanie w 2008 roku jednej z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków.

Certyfikaty i nagrody

Na wysoką jakość naszych produktów składa się praca całej załogi. Prowadzimy szczegółową analizę i kontroling produkcji. Współpracujemy z dostawcami zapewniającymi najwyższą jakość dostarczanych surowców i stale podnosimy wiedzę naszego personelu, aby jakość zdrowotna i odżywcza produktów nie została pogorszona w trakcie produkcji.